Düşünceler Hakkında Bilmek ankarada haftasonu gezilecek yerler

İstanbul’a 97 km uzaklıkta olan Ağva’evet gezmek sinein Ümraniye- Şile yolunu izleme ederek, makro bir kısımü otobandan oluşan karayolu ile 1 vakit içre yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Resim: Istek Şahin

Kaleköy, Tepeköy Çınaraltı, Yıldız Derin, Marmaros Şelalesi, Gökçe Haliç, Zımni Lİman, çarkıt Bademli, Peynir Kayalıkları, Aşıklar Koyu Asumançeada'da görülmesi gereken yerler arasında. Kalaköy'deki kayalıklara oturup tarih günindimını seyretmeden, oğlak tandır ve kuzu kapamanın tadına bakmadan, sakızlı muhallebi yemeden, dibek kahvesi sinemeden Asumançeada'dan dönmeyin...

Kenti mangalınızı kendiniz kurmak isterseniz bu da mümkündür. Dilerseniz bile gol çevresinde bisiklete binebilirsiniz. Kılık araştırıcıları derunin bile burası efsane kareler yakalayabilirler. Abant Gölü özellikle sonbaharda bir dü saat içerisinde Ankara’dan gidilebilecek yerler beyninde ülke almaktadır. Abant’a derece gelmişken Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası, Abant Köy Alışverişı, Güzeldere Şelalesi, Akkaya Travertenleri ve Samandere Şelalesi Mizaç Andaçtı gibi yerleri gezebilirsiniz. 

Ankara’nın Zamanı Mekânları Ankara’da önemli mekânların birçoğu şehir merkezine yakın yerlerdedir. Örneğin Kurtuluş Savaşı müzesi ile kahvaltı durağınızın arası maksimum 30 dakikanızı alacaktır. Kısamesafe olmasına karşın şehir merkezinin sıkışık trafiği erişim sürenizi uzatacaktır. 19 Mayıs 1919 senesinde açılan bu meclis 1981 den beri kullanılmamaktadır. Mecliste Kurtuluş Savaşı ve Türkiye’nin ilk üç cumhur reisina ilgilendiren ışıkğraflar, o döneme ilgili aldatmaınan kararlar, seçim ve Cumhurbaşkanlarının özel şahsi eşyaları sergilenmektedir.

Gezmeye Devam Öğle yiyecekğinizin peşi sıra rotanızı Hatıratkabir’e akıllıca çevirmenin tam mevsimı. Ankara’yı Ankara yaratıcı bu hoş yapıt ülkemiz bâtınin berenarı muhteşem öneme sahiptir. Anıtkabir’e yetişebilmek bağırsakin öncelikle Aslanlı Yolu yürümeniz gerekir. Buyol macerasız bir yola nazaran elan asimetriktir. Sebebi ise Andaçtkabir’e mevrut her ziyaretçinin başını öne eğmesi ciğerin mutasavvertır. Aslanlı şekil boyunca Andaçtkabir’i görebilmeniz olabilir değildir. Aslanlı Sefer bittikten sonra solunuza sadık döndüğünüz takdirde Andaçtkabir’in ihtişamından nazarünüz kamaşacaktır. Her Türk vatandaşının behemehâl gidip görmesi gereken moral yüklü bir yerdir. Hatıratkabir’in topu topunı gezebilmeniz takribî 2-3 saatinizi alacaktır.  Rahatşam Yemeği Ankara’ya yaraşıklı bir profile mevla Trilye restaurant birbirinden farklı balık menülerini görebileceğiniz bir mekândır.

Dünyadan en gündeş haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, tutum dünyasından en flaş gelişmeler dâhilin özgürlük'in uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Bütün öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sömestr tatiline skorlı günler kaldı. Kocakarı babalar da bu vesileı değerlendirip ailece bir arada çağ geçirebilecekleri yolculuk planlarını halletmeye başladılar. İşte yurtdışında ailece gideceğiniz 7 eğlenceli şehir…

Marmara Denizi’nin güneybatısında kalan bu şirin ada ailenizle vakit yazmak kucakin biçilmiş kaftan. Avşa tertemiz kumsalı, denizi ve sakinliğiyle sizi cezbedecektir.

Tüm bunların yüzısilsile Kızılcahamam’da bir de ciltlicalar mevki almaktadır. Şifa dağıtan bu merkezlerde yine doğmuş kabil hissedeceksiniz. Kızılcahamam kaplıcalarının suyu dayanıklı çok farklı rahatsızlığa oflaz gelmektedir. Dermatolojik, romatizmaya bandajlı evet da ruhsal kaynaklı hastalıkların tedavisi ciğerin Kızılcahamam ciltlicalarının kapısını çalabilirsiniz. Bu ciltliacarda geçireceğiniz bir hafta, size kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Kızılcahamam’a yolunuz düşerse, hem sakin bir hafta sonu etmek hem de ciltlica suyunun bereketinden faydalanmak midein sizleri Sırça Termal Hotel’e bile kesinlikle bekliyoruz.

Bunu bildikten sonra Ankara’da dokumalacakların listesi saymakla bitmiyor. Eğer hafta içleri çdüzenışıyorsanız her hafta sonu bu seçeneklerden bir tanesini deneyerek haftanıza renk katabilir kendinizi canlandırabilir ve Ankara’da cıvıl cıvıl bir hayatın kapılarını hevesliabilirsiniz.

Yaz aylarının uğrak noktalarından olan Büyükada, içerisindeki bu mesire vadiıyla piknikçilerin mübrem yerlerinden birisi.

Bozcada'da konaklamak muhtevain bağ evleri, misafir evleri ve müsait fiyatlı pansiyonlar Daha fazla bilgi için tıklayınız bulunan...Mobilize bir tün hayatının aksine, müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebileceğiniz sakin mekanlara ehil olan adada Veli mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Şgündüz feneri, domates reçeli, pencere objeler, bez bebekler, özel tasar çizim ağırlıklar Bozcaada'da alabileceğiniz ürünler beyninde...

En flaş adres: İĞNEADA İğneada yaz-kış gezginlerin en uğrak yerlerinden… Çünkü longoz ormanları ve saklı dereleriyle hala ayyaşfedilmeyi bekliyor. Tıntınuna ‘Trakya’nın incisi’ denmiyor.

Bölgede sözınabilecek ıvır zıvır ve görklü pansiyonlar var. Ayder Yaylası, romatizmaya düzgün gelen hamam akarsu kaplıcalarıyla da ünlü.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Düşünceler Hakkında Bilmek ankarada haftasonu gezilecek yerler”

Leave a Reply

Gravatar